Image

poli_okladka_B.png

 

  Joanna Jodełka  "POLICHROMIA* zbrodnia o wielu barwach" (fragment)

  

  Na podłodze leżały zwłoki starszego mężczyzny. Były nagie, tylko biodra opasywał coś jakby cienki ręcznik. Ręcznik nie byłby niczym dziwnym, gdyby nie jego czerwony kolor, dramatycznie kontrastujący z szarym, pomarszczonym ciałem. Poza, w jakiej leżał, również była szalenie teatralna.


     Miał wrażenie, że za chwilę zasunie się jakaś kurtyna i przedstawienie się skończy. Nic takiego się jednak nie stało. Dalej wpatrywał się w nagie ciało, myśląc, że pierwszy raz w życiu widzi coś podobnego.


     Prawa ręka leżała swobodnie przy ciele, a na lewej dłoni opierała się głowa, jedna noga była lekko zgięta, druga wyprostowana. Twarz była spokojna, śpiąca. Drobny grymas ni jak nie pasował do sinej bruzdy na szyi, która powinna zrodzić oblicze jak z sennego koszmaru, a nie z poobiedniej drzemki.


     - Widziałeś tak spokojnego pacjenta podczas duszenia? Ba, ja pierwszy raz! - zapytał Olaf, który stanął w drzwiach i oparł się o futrynę, pozornie obojętnie czekając na jakiekolwiek wyjaśnienie tego, co widzi.

 

 
««    «    1 2 3 4    »    »»

home
TimeMachine
fotografia
wizualizacje 3D/2D
wydawnictwa
grafika i kreacja
outdoor
kontakt
home arrow wydawnictwa arrow kryminały
wydawnictwa:

Zajmujemy się projektowaniem, składem oraz przygotowaniem do druku książek, albumów, kalendarzy.
Na stałe współpracujemy z dużymi wydawnictwami książkowymi, które powierzają nam wykonanie ważnych i odpowiedzialnych pozycji. Współpraca z doświadczonymi redaktorami umożliwia nam z kolei samodzielne prowadzenie projektów wydawniczych. Zajmujemy się także zlecaniem oraz nadzorem druku powierzonych nam książek, i to na każdym etapie produkcyjnym. Klient może mieć pewność, że przygotowana przez nas publikacja będzie nienaganna pod względem edytorskim, również dzięki wieloletniej współpracy z drukarniami wysokiej klasy.